Интересно Учені створили чат-бот, що дасть змогу поговорити зі своєю 60-річною версією

Sepultura_North

Support Gourmet inc
Seller
Ровный
Мес†ный
Регистрация
17 Окт 2015
Сообщения
11.018
Репутация
4.050
Реакции
14.594

BMWRC-news.gif

Учені створили чат-бот, що дасть змогу поговорити зі своєю 60-річною версією​

6.06.2024
Учені створили чат-бот, що дасть змогу поговорити зі своєю 60-річною версією

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили чат-бот на основі штучного інтелекту «Майбутній я», що імітує людину старшого віку, ділиться спостереженнями та перлинами мудрості. Мета — заохотити людей більше думати сьогодні про те, ким вони хочуть бути завтра.
Учені сподіваються, що розмова із 60-річним «я» змінить уявлення про здоров’я, гроші та роботу.

Як працює чат-бот​

Щоб взаємодіяти з чат-ботом, користувачам спочатку пропонується відповісти на низку запитань про себе, своїх друзів і родину, минулий досвід, який сформував їх, й ідеальне життя, яке вони уявляють собі в майбутньому, пише The Guardian.
Потім потрібно завантажити портретне зображення, яке програма зістарює, щоб отримати схожість із користувачем у віці 60 років. Завдяки цифровому старінню зображення профілю показує молодих користувачів як зморшкуватих сивих людей похилого віку.
Далі програма передає інформацію з відповідей користувача у велику мовну модель, що генерує багаті синтетичні спогади для імітованого старшого «я». Це гарантує, що коли чат-бот відповідає на запитання, він спирається на послідовну передісторію.
Фінальною частиною системи є сам чат-бот на базі OpenAI GPT3.5, що представляє себе як потенційну старшу версію користувача та розповідає про свій життєвий досвід.

Результати тестування​

У випробуванні взяли участь 344 добровольців. Результати тестування показали, що розмови з чат-ботом змушують людей відчувати себе менш тривожними та більш пов’язаними зі своїм майбутнім.
Чат-бот може посприяти прийняттю кращих життєвих рішень — від зосередження на конкретних цілях і регулярних фізичних вправ до здорового харчування та заощаджень на майбутнє.
«З практичного погляду, ефективність, імовірно, залежатиме від того, наскільки добре він зможе імітувати змістовні та релевантні розмови, — каже Іво Влаєв, професор поведінкових наук Університету Ворвіка. «Якщо користувачі сприйматимуть чат-бота як справжнього і проникливого, він може суттєво вплинути на їхню поведінку. Однак якщо взаємодія буде поверхневою або химерною, вплив може бути обмеженим».
 
Прикольно
 
Назад
Сверху Снизу